رویداد کشوری راهکار

18 ارديبهشت 1397

باسمه تعالی

رویداد کشوری راهکار در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور تیم های دانشجویی در روز پنج شنبه 3 اسفند برگزار شد. در این رویداد که با هدف تقویت مهارتهای حل مساله گروهی و تفکر خلاق توسط کمیته تحقیقات دانشجویی و با همکاری مرکز رشد زیست فناوری دریایی خلیج فارس زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و با حمایت سازمان محیط زیست استان بوشهر به صورت یک روزه انجام پذیرفت، 15 گروه 7 نفره از دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی و فنی و مهندسی برای ارایه بهترین راهکارهای خلاقانه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در این رویداد، جناب آقای دکتر غلامرضا خمیسی پور، معاونت تحقیات و فناوری دانشگاه "رییس رویداد"، جناب آقای دکتر بهرام احمدی، سرپرست کمیته تحقیقات دانشجویی"سرپرست رویداد"، جناب آقای دکترهمام الدین جوادزاده، مدیر مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر "دبیر علمی رویداد" و آقای فرزان عضدی، دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی "دبیر اجرایی" رویداد بودند.

شرکت کنندگان در روز رقابت از ساعت 7 صبح الی 4 بعد از ظهر در یک برنامه فشرده و هیجان انگیز زیر نظر منتورها بر روی ایده های خود در پاسخ به چالش مطرح شده کار کردند. در نهایت از ساعت 4:30 تیم ها به ارایه راهکارهای نهایی خود پرداختند. بعد از ارایه هر 15 تیم، تمامی مستندات مربوط به فعالیت تیمی و شیوه رسیدن به راه حلهای گروه که در طول رویداد جمع آوری شده بود ارزیابی، امتیازدهی و داوری شد. در پایان رویداد ایده ها و ارایه ی هر یک از تیم ها توسط تیم داوری مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت. جهت تصمیم گیری در خصوص تیمهای برتر تیم داوری پس از پایان ارایه های تیمی با تشکیل پنل با حضور دبیر علمی رویداد نسبت به تجمیع امتیازات و مقایسه گروهها پرداختند و بر اساس امتیاز کسب شده از چکلیست ازیابی حین رویداد و ازریابی ایده های نهایی سه تیم برتر برگزیده شدند.

سه تیم برتر در این رویداد به ترتیب 30 میلیون ، بیست میلیون و ده میلیون ریال جایزه ی نقدی دریافت کردند. سه تیم برگزیده به شرح ذیل می باشند:

تيم اول: هشتگ

ایده های محوری ارایه شده:

١.توليد ظروف يكبار مصرف از ضايعات درختان نخل ٢.ايجاد شهرك هاى زيست محيطى با عنوان زندگى سبز، كاشت گياهان زيستى دريايى، تاسيس باغ هاى گردشگرى، راه اندازى بانك جلبك ٣.پرورش صنعت زيست توريسم با هدف ارتباط بين دو صنعت محيط زيست و گردشگرى ٤.تاسيس و راه اندازى انبار هاى مكانيزه در جهت جمع آورى و تغليظ گوگرد انباشته شده در سواحل ٥.استفاده از آب خنك سازى تاسيسات در جهت كاشت درخت و مبابله با ريز گرد

تيم دوم:پروشوتر

١.انتخاب زمین های بایر و لم یزرع و تثبیت خاک آن ها و سپس قابل کشت و زرع کردن آن ها تا جایی ک قابل تفریح هم حتی باشند ٢.ساخت پارک آبی از پلاستیک های بازیافتی ٣.پازل پاکت‌های چندبار مصرف ‏٤.roof garden ٥.پارک زندگی و مرگ

تيم سوم: Triz

١.پنل خورشيدي ٢.هميار محیط زيست ٣.دستگاه بازیافت بطري ٤.بوشهر کوين ٥.ترايز پورت

 فایل متن کامل گزارش رویداد کشوری راهکار


کلمات کلیدی:
رویداد         راهکار    
تعداد بازدید:   ۱۴۲

چاپ خبر | ارسال به دیگرانارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >